17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Боатенг го пропушта финалето , се самоуби неговата поранешна вереничка (ФОТО)

Најчитани вести

Жером Боатенг се враќа во Германија откако од таму стигнаа непријатн вести, се самоуби неговата поранешна вереничка, манекенката Касја Ленхард, таа беше пронајдена мртва во станот во Берлин.

Касја Ленхард и Боатенг се разделија пред само една недела, фудбалерот на Баерн добива постојани закани, тој го напушти Катар и нема да игра за екипата на финалето вечерва против Тигрес.

„Касја се закануваше дека ќе ме уништи, дека ќе ја уништи мојата кариера и дека ќе останам без деца. Најавуваше дека ќе ме тужи за насилство, создаде лажни профили на социјалните мрежи за да шири лаги“ – изјави Боатенг.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com