27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

„БМВ“ излетало од патот, возачот тешко повреден

Најчитани вести

Битола, 5 декемеври- Вчера во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата „Никола Тесла“ патничко моторно возило „БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од Т.Т.(35) од Битола излетало од коловозот и удрило во бетонски ѕид.

„Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Клиничката болница Битола. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР-Битола“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com