30.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022

БМВ го претстави новиот караван со 510 КС и 500 литри багажник

Најчитани вести

M3 Touring е навистина најпрактичниот M3. И најудобен. Но, тоа не значи дека ќе го видите често на паркинзите во трговските центри и пазари. Сепак, станува збор за автомобил кој стартува по цена од речиси 100.000 евра, а се нуди исклучиво во изданието Competition.

Последново значи дека неговиот 3.0 шестцилиндричен мотор испорачува 510 КС и 650 Nm, исклучиво во комбинација со осумстепен автоматски менувач и погон xDrive. Потребни се само 3,6 секунди за да достигне 100 km/h, 200 km/h е по 12,9 секунди, а максималната е ограничена на 280 km/h. Просечно троши 10,4 l / 100 km.

И естетски приказната е идентична со седанот. Има огромни бубрези, како и подебели облоги на браниците и спортски профилиран браник. Остатокот е нов, вклучувајќи црн покрив во стандардна боја и опционално обоен по желба на купувачот. Задниот спојлер, од друга страна, е секогаш црн.

Должината на автомобилот е зголемена на дури 4.794 mm, додека ширината е 1.903 mm. Багажникот стандардно собира 500 литри или 1.510 литри со преклопени потпирачи за грбот.

Во кабината ќе најдете дигитален кокпит со два екрани од 12,3 и 14,9 инчи. Поставен е нов инфозабавен OS8, а сè е зачинето со М декорација, вклучувајќи длабоко профилирани седишта.

Првите примероци ќе се појават на германските патишта во декември, по цена од 97.800 евра, што е за точно 1.000 евра повеќе од една лимузина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com