5.8 C
Skopje
Saturday, March 25, 2023

Блузата со процеп – откри сѐ..а и сопругот не се воздржа да ја бакнува пред сите.

Најчитани вести

Пријанка Чопра и Ник Јонас блескаа на британските актерски награди БАФТА.

Една од најубавите жени на светот, актерката Пријанка Чопра беше главна sвезда на годинешните награди БАФТА во Лондон, каде имаше и улога на водител, а филмот „Белиот тигар“ во кој глумеше беше во конкуренција за победа .

,,Како мајка и син”‘ – коментираат злобниците, бидејќи Ник е всушност 10 години помлад од Пријанка, но изгледа дека тоа нему не му пречи, напротив, тој изгледа навистина среќен и се фали ,,на сите ѕвона”.

Пријанка се најде во центарот на вниманието и беше мета на сите фотографи и сниматели во текот на вечерта поради нејзиниот смел стајлинг на црвениот тепих. Имено, 38-годишната актерка избра црвена блуза со голем шлиц од предната страна, под која не носеше ништо и мораше да биде многу внимателна како се движи за случајно да не открие премногу.

Со неа беше нејзиниот 28-годишен сопруг Ник Јонас, во црн елегантен смокинг, кој не се одвојуваше од убавицата. Се чинеше дека е многу добро расположена додека тој ја бакнуваше пред камерите.

Светската слава Пријанка ја стекна во 2000 година кога победи на изборот за Мис на светот, по што ја започна својата актерска кариера. Таа започна врска со Ник во 2018 година, а тој клекна пред неговата избраничка по само два месеци врска, ден по нејзиниот 36-ти роденден, додека тие беа на романтично патување на грчкиот остров Крит.

Најнови вести