27.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Близнаци родени 20 минути по силниот земјотрес во Албанија

Најчитани вести

Додека албанските граѓани се шокирани од серијата земјотреси што ја погодија земјата утрово, од кои некои беа разорни, гинекологот Аника Докле објави дека близнаците се родени 20 минути по земјотресот.

„Јас и моите пријатели овој пат повторно сме во породилното одделение. Овие близнаци се родени 20 минути по земјотресот. Ова е најдобриот симбол за континуитетот на животот. Немам зборови!“, напиша Докле на својот фејсбук-профил без да прецизира во кој град се родени близнаците.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com