-9.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Благој Веселинов добитник на наградата за значајни остварувања за развојот на Кочани

Најчитани вести

Актерот Благој Веселинов е добитник на Наградата за значајни остварувања за развојот на општината Кочани. Покрај Веслинов, награда за животно дело, постхумно ќе добие и културниот деец Борис Стојчев, уметник, истражувач и собирач на народни умотворби од Кочанско.https://credissimo.mk/affiliate/call-me?utm_source=info

Стојчев е и основач на Околискиот народен театар во Кочани.

Највисоките општински признанија ќе бидат доделени на свечената седница што Советот на Општината ќе ја одржи на 7 Септември, Денот на ослободувањето на Кочани. Поради здравствената состојба, седницата ќе се одржи со ограничен број посетители, според протоколите за заштита утврдени од страна на Владата на Република Северна Македонија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com