18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Битиќи се вселува во кабинетот на Груби?

Најчитани вести

Вицепремиерот за економски прашања и инвестиции, Фатмир Битиќи ќе се всели во владиниот кабинет на Артан Груби, кој има нова канцеларија во новата зграда која ја пушти свечено минатата недела, велат извори од Влада за 24 Инфо.

Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците, со кое раководи вицепремиерот Артан Груби, од минатата недела функционира во нов објект, дел од проектот „Скопје 2014“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com