15.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Битиќи: Нема простор за паника, изворот на нафта не ни е од Русија  

Најчитани вести

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи вечерва е гостин во „Клик Плус“ на ТВ21. Битиќи ги смирува граѓаните во однос со нафтата, и вели дека не увезуваме од Русија.

„Нема простор за паника за недостиг нафта, изворот не ни е од Русија“, рече Битиќи, додавајќи дека во текот на последните два дена пред покачувањето, се продадени 200 тони нафта, а вообичаено се продаваат 40 тони

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com