21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Било чиј палец може да го отклучи Galaxy S10

Најчитани вести

Јужнокорејскиот гигант го призна и го објави недостатокот, кој му дозволува на било кој да го отклучи Galaxy S10. Од Samsung ветија дека со софтверска закрпа ќе го поправат овој проблем.

Овој пропуст беше забележан така што една Британка се пожалила дека нејзиниот сопруг може да го отклучи телефонот, ставајќи некоја евтина заштита преку екранот. После тоа, секоја палец може да го отклучи Galaxy S10.

Како функционира? Скенерот испраќа ултразвук за да ги открие 3Д контурите од отпечатокот од прстот и со тоа да го препознае корисникот. Кога овој уред беше претставен во септември, Samsung го опиша скенерот за отпечатоци од прст како револуционерен.извор: USB.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com