7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

БИЛИЌ на клупата на ВБА

Најчитани вести

Славен Билиќ хрватскиот тренер се врати на британското острово. По пауза од неколку години тој ке ја предводи екипата на Вест Бромвич Албион.

ВБА клуб со голема традиција не успеа да се врати во Премиер лигата преку баражот оваа сезона, па сега со новиот тренер се надеваат дека ке имаат поголем успех. Инаку Славен Билиќ го водеше Вест Хем и Евертон во Премиер лигата и добро ги познава приликите во англискиот фудбал.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести