20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

„Билд“ знае кој е фаворит за тренерската позиција во Баерн Минхен

Најчитани вести

Баерн Минхен пред неколку дена го отпушти Нико Ковач, откако доживеа дебакл против Ајнтрахт Франкфурт со 1-5.

Управата тргна во потрага по наследник на хрватскиот тренер, а како кандидати се споменуваа Арсен Венгер, Жозе Мурињо, Тен Хаг и неколку други.

Сепак, Тен Хаг не сака да го преземе германскиот гигант во моментов, додека Баварците денеска добија „корпа“ и од Ралф Рагник.

„Билд“ пишува дека сега апсолутен фаворит за тренерското столче во Минхен е легендарниот Венгер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com