22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Биелса има пофалби за нашиот Алиоски

Најчитани вести

Тренерот на Лидс, Марсело Биелса има пофалби за македонскиот репрезентативец, Езгјан Алиоски.

Лидс го победи Бирмингем со 1-0, а според фановите Алиоски беше најдобар на теренот.

Биелса ја пофали играта на Алиоски против Бирмингем но и таа во дресот на Македонија против Полска.

„Имаше многу енергија, се бранеше многу, но исто и напаѓаше многу. Добро ги поврзуваше дефанзивата и офанзивата. Одигра одличен меч и против Полска, му требаше долго време за да одигра така. Во саботата ги повтори одлични перформанси“, вели Биелса.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com