10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Бидна и тоа – Несторовски е дел од нов клуб

Најчитани вести

Tрансферот не е официјално потпишан, но е потврден – Несторовски се сели во Удине.

Денеска техничкиот директор на Удинезе Пјерпаоло Марино, потврди дека е постигнат договор со Палермо за трансферот на македонскиот интернационалец.

„Несторовски е наш фудбалер, чекаме само да потпише и да ни се приклучи во тимот“, рече Марино.

Ова се навестуваше веќе неколку недели, а во следните неколку дена очекуваме и официјална потврда.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести