27.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Беќаровски предупредува дека бројките на Ковид-19 рапидно ќе растат

Најчитани вести

Бројот на нови случаи на ковид-19 ќе се зголемува во наредниот период, предупреди доктор Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија и професор на Медицинскиот факултет.

„Бројките во дневната статистика за ковид-19 ќе почнат рапидно да растат во следните недели како резултат на доаѓањето на Омикрон-БА 4 и 5 и тоа е лошата вест. Добрата вест е што болниците, сепак, ќе ни останат полупразни“, напиша Беќаровски на Фејсбук.

Министерството за здравство вчера информираше за 168 случаи на ковид-19 од 1.101 тест и 90 оздравени пациенти.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com