10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

Беќаровски до КЗБ: Ревидирајте ја бесмисленоста на одлуката за вистински прележаните од Ковид-19

Најчитани вести

Почитувани колеги, членови на здравствената комисија, на првиот состанок ревидирајте ја бесмисленоста на одлуката за вистински прележаните од Kовид-19 и 45 дена заменете ги со логичните 9-12 месеци, апелира д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија.

-Тие луѓе веќе поминаа една голгота, имаат имунитет и не ги терајте со сила во прегратките на антиваксерските промотори. Одлуката еден ден по прва доза да се имаат сите права е медицински и епидемиолошки неиздржана и е погрешен начин за стимулација на вакцинацијата! Драги колеги, да останеме тоа што најдобро го знаеме, доктори, а не политиканти, напиша д-р Беќаровски.

ПОЧИТУВАНИ КОЛЕГИ, ЧЛЕНОВИ НА ЗДРАВСТВЕНАТА КОМИСИЈА,Ве замолувам !!!■ На првиот состанок ревидирајте ја…

Posted by Bekjarovski Niko on Thursday, August 19, 2021

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com