8.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

Бејта: Таравари ја загрозува животна средина и дозволува фрлање на смет на диви депонии

Најчитани вести

Кандидатот за градоначалник од редовите на ДУИ, Невзат Бејта го обвини неговиот противкандидат дека не води грижа за животната средина на подрачјето на општина Гостивар.

Побара од актуелниот градоначалник Таравари јавно да одговори: Зошто не е исчистена дивата депонија близу Чегране?

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com