20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Бејл се враќа во Лондон?

Најчитани вести

Тотенхем е подготвен да ја подаде раката кон несаканиот во Реал, Герет Бејл и да ја искористи пат ситуацијата со велшкиот репрезентативец, откако ќе го врати во Северен Лондон, пишува „Марка“.

„Белите“ на секаков начин се обидуваат да се разделат со крилото, кој сега има 30 години, но не сака да направи компромис, откако има договор до 2022 година.

Понуди за него исто недостасуваат, но сега шпанското издание тврди дека „петлите“ се подготвени да го вратат за 50-60 милиони евра, што е помалку од она што Реал го сака.

Самиот Бејл ќе мора да прифати значително намалување на неговата плата за повторно да заигра во лондонскиот тим, што исто така ќе претставува сериозен проблем.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com