Home » Бесплатни таблети калиум јодид за Романците во случај на нуклеарна несреќа

Бесплатни таблети калиум јодид за Романците во случај на нуклеарна несреќа

by Журнал.мк

Таблетите калиум јодид ќе бидат дистрибуирани неделава за граѓаните во Романија, јавија романски медиуми.

Шеесет и пет милиграми калиум јодид ќе треба да се земе при случај на нуклеарна несреќа, но, само според упатството на властите во Романија.

Таблетите и информации за нивна правилна употреба ќе бидат достапни бесплатно во аптеки низ државата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More