-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

Бесплатен ПЦР тест за туристи, странски државјани со регулиран престој во земјата, одлучи Владата

Најчитани вести

Владата на седница го усвои Протоколот за обезбедување бесплатен ПЦР тест за туристи странски државјани со регулиран престој во земјата, кој е предвиден како мерка од шестиот пакет за ревитализирање на економијата во услови на Ковид-19.

Со мерката, како што соопштија владините служби, се предвидуваат бесплатни тестови за странските туристи во посета на нашата земја, а на кои им е потребен ПЦР тест за влез во земјата каде се враќаат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести