29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Бесот кон Ибра е преголем: Навивачите на Малме ја палат статуата на шведската ѕвезда

Најчитани вести

Иако станува збор за суперѕвезда, за фудбалер кој цела Шведска го обожава и му се поклонува, навивачите на Малме во Златан Ибрахимовиќ од вчера имаат – непријател. А, до пред два дена им беше најомилен лик.

Ибра вчера купи пола од акциите на Хамарби, стана ко-сопственик на клубот и ги расплака сите во Малме. За навивачите потегот е – нож во грб. Преку ноќ стана најомразениот лик, па цел ден, статуата посветена на иконата на Малме е напаѓања во фрлање ѓубре, ставање на тоалетна школка на неа, а капак на сè е синоќешното палење на статуата.

Како тргнале навивачите, нема да биде чудо ако набрзо и ја турнат истата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com