4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023

БЕСА не го поддржува законот на Заев за ново СЈО на чело со Русковска

Најчитани вести

Од БЕСА велат дека нема да го подржат законското решение на Зоран Заев за интегрирање на специјалното во јавното обвинителство, не чие чело би застанала Вилма Русковска, доколку не претрпи битни измени.

„Преку новиот предлог-закон беше погребано СЈО. Неприфатливо е тоа што ќе нема нови случаи што ќе излезат од т.н. ‘бомби’, односно од прислушуваните разговори. Доколку не се поработи на ново решение, ние нема да гласаме за овој закон“, велат од Беса за „Независен“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести