21.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

БЕСА БАРА ДА ПРЕСТАНАТ ПРИТИСОЦИТЕ Лага е дека пратениците Зендели и Бајрами ќе преминат кај власта

Најчитани вести

 По состанокот на Централното претседателство од партијата на Касами со соопштение  повикаа актуелната власт СДСМ-ДУИ итно да престане со притисоците врз пратениците на Движењето БЕСА.

Двајцата пратеници на БЕСА Фадил Зендели и Бастри Бајрами за ТВ Сител демантираат дека преминуваат кај власта за доофомување на мнозинството на СДСМ И ДУИ, откако се појавија информации дека, по Кастриот Реџепи, уште еден пратеник на Касами ќе ја напушти партијата и ќе ја смени страната.

По состанокот на Централното претседателство од партијата на Касами со соопштение  повикаа актуелната власт СДСМ-ДУИ итно да престане со притисоците врз пратениците на Движењето БЕСА.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com