18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Беса Адеми нова претседателка на Врховен суд

Најчитани вести

Беса Адеми e новата претседателка на Врховниот суд. Таа беше избрана денеска во Судскиот совет со дванаесет гласа за и еден против.

Освен Адеми за позицијата шеф на највисокиот суд беа и судиите Џемаили Саити и Лидија Неделкова.

Досега Врховен како в.д. претседател го водеше судијата Фаик Арслани кој го наследи Јово Вангеловски кој беше разрешен поради нестручно постапување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com