17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Бериша: Стоп за полициското дивеење врз мирните албански демонстранти во Скопје

Најчитани вести

Поранешниот претседател и премиер на Албанија, Сали Бериша, ја осуди интервенцијата на полицијата врз демонстрантите за „Монструм“ што ја нападнаа со камења, бекатон-плочки, дрва и метални предмети во Скопје.

„Престанете со полициското насилство во Скопје против мирните албански демонстранти кои излегоа на улиците против наместените судења.

Со најголема сериозност го осудувам дивјачкото полициско насилство врз нив и барам воспоставување дијалог за решавање на нивните праведни барања“, порача Бериша преку Фејсбук.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com