23.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Бен Афлек откри непознати детали од неговата врска со Џенифер Лопез

Најчитани вести

Таа е една од најубавите жени на светот, а е најпозната по нејзините славни атрибути на кои ретко кој останува имун. Латино дивата, 51-годишната Џенифер Лопез беше и останува тивко страдање на многу мажи во текот на нејзината долга кариера.

Неколку пати даваше шанса за љубов, а зад неа има три неуспешни брака и дури четири раскинати веридба. На списокот на поранешни свршеници се наоѓа и актерот Бен Афлек, три години помлад, за кого многумина предвидоа дека е вистинскиот.

Двојката се сврши во 2002 година, кратко време откако се запознаа, но церемонијата беше откажана неколку дена пред да се одржи, а парот официјално се разведе во 2004 година. По раскинувањето, 48-годишникот отворено призна дека Џеј Ло го уништил, и иако обајцата моментално уживаат во своите нови љубови, дури сега Бен сподели со јавноста детали од периодот на нивната врска, кои ги чуваше за себе.

Имено, гостувајќи на подкастот ‘Наградите Чатер’, Бен се присети на минатото, вклучително и на неговата љубовна врска со латино гигант. Говорејќи за нивната врска и свршувачка, тој го допре и ставот на јавноста кон Џенифер во тоа време.

„Луѓето беа толку злобни кон неа – сексистички и расистички. За неа беа напишани грди зборови, и толку грди што ако ги напишавте денес, ќе ве отпуштија затоа што напишавте такво нешто ’, започна Бен.

„Дури денес е почитувана за сè што прави, за тоа од каде потекнува и што постигна, исто како што требаше од почетокот. Може да се каже дека имате поголема шанса, ако сте од Бронкс, да завршите како Сотомајор во Високиот суд отколку да направите кариера на Џенифер Лопез и да постигнете сè што направи на 50-годишна возраст “, изјави актерот.

‘Знаете, секогаш има таков вид на приказна за месецот, а мојата врска со Џенифер Лопез беше приказна од насловните страници на таблоидот во време кога нашите кариери растат експоненцијално. За жал, па до денес, папараците одат по нашите стапки. Не е дека го сакаме тоа, тие нè фаќаат буквално кога фрламе ѓубре. Многумина мислат дека кога ќе ја напуштиме куќата, единственото нешто за што се грижиме и се надеваме е дека ќе имаме толку среќа да се најдеме на насловната страница на „Дејли меил“. Тоа е апсурдно ‘, заклучува Бен, кој беше во брак со актерката Џенифер Гарнер, а денес ужива во врска со 16-годишната кубанска актерка Ана де Армас.

Патем, иако поминаа многу години од нивната врска, односот помеѓу Џеј Ло и Бен Афлек сè уште е честа тема на пишување на таблоиди. Странските медиуми неодамна објавија дека Бен сè уште страда за својата несудена сопруга, поради што наводно се обидел повторно да стапи во контакт со неа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com