1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Бензинот пак поскапе

Најчитани вести

Денеска на бензинските пумпи се точи поскап бензин по вчерашната одлука на Регулаторната комисија за енергетика за новите цени на бензините. Дизелот останува со истата цена.

Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 поскапеа за 0,50 денари по литар или од денеска цените за литар на овие бензини е 72, односно 74 денари.

Дизел горивото и маслото за горење остануваат 63 денари по литар, додека мазутот е 37,719 денари по килограм.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести