Home » Бензините поевтинуваат, дизелот поскапува

Бензините поевтинуваат, дизелот поскапува

by Журнал.мк

Бензините поевтинуваат за половина денар, дизелот и екстра лесното поскапуваат за денар. Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на горивата. Од полноќ, бензинот од 95 октани ќе се продава за 85 денари, два денари поскап е бензинот од 98 октани, новата цена на дизелот е 79,5 денари, а на екстра лесното 79 денари за литар.

Поскапува и мазутот за 0,760 денари за килограм. Во просек, малопродажните цените на нафтените деривати се зголемуваат за 0,6 проценти.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More