18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Белгија, Италија, Русија и Полска обезбедија учество на ЕУРО 2020

Најчитани вести

Репрезентациите на Белгија, Италија, Русија и на Полска неколку кола пред крајот на квалификациите изборија пласман на Европското првенство 2020 година.

Белгија и Русија на две кола пред крајот ги обезбедија првите две места во И-групата.

Италија, иако до крајот има да одигра уште три натпревари, го обезбеди првото место во Ј-групата.

На две рунди до крајот во Г-групата, Полска е сигурна на едно од првите две места.

Европското првенство ќе се одржи во 12 града во исто толку држави ширум континентот во периодот 12 јуни – 12 јули 2020 година.

Жрепката е закажана за 30 ноември во Букурешт.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com