Home » Бела Хадид раскина со дечкото: Причината е нејзината болест и лекувањето кое трае со месеци

Бела Хадид раскина со дечкото: Причината е нејзината болест и лекувањето кое трае со месеци

by Lina Muslija

Манекенката Бела Хадид (26) ја раскина двегодишната врска со Марк Калман (35).

Се наведува дека причината за нивната разделба е тоа што манекенката во моментот е на лекување на Лајмска болест, и тоа трае веќе четири месеци.

„Тие беа многу вљубени, но врската на крајот тргна по својот тек и решија да стават крај на работите. Бела е многу добра личност, но се бори со притисоците на славата. Таа се обидува да се грижи за себе од нивното разделување. Таа одлучи да престане да пие пред девет месеци, таа е трезна веќе девет месеци и не е на рехабилитација, туку на лекување“, рекол извор за „Дејли мејл“.

Споменатиот медиум пренесува дека двојката раскинала пред извесно време, но дека останале во пријателски односи.

Бела и Марк се запознале преку работа во Њујорк, во 2020 година, но чекале до следното лето за да ја потврдат својата романса на социјалните мрежи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More