Home » Белата куќа: Изјавата на Евгениј Пригожин не не изненадува

Белата куќа: Изјавата на Евгениј Пригожин не не изненадува

by Журнал.мк

Портпаролката на Белата куќа Карин Жан-Пјер денеска изјави дека Белата куќа не е изненадена од изјавата на рускиот бизнисмен Евгениј Пригожин, кој рече дека се мешал во изборите во САД и ќе продолжи да се меша.

„Тие коментари… не ни кажуваат ништо ново или изненадувачки“, им рече Жан-Пјер на новинарите, пренесе Ројтерс.

Се мешав и ќе се мешам во американските избори, изјави рускиот олигарх Пригожин во пресрет на денешните избори за американскиот Конгрес.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More