Home » Беласица со три нови засилувања, едно од Швајцарија, две од Брера

Беласица со три нови засилувања, едно од Швајцарија, две од Брера

by Lina Muslija

Раководството на Беласица продолжува со формирањето на екипата за наредната сезона во која струмичани се надеваат на влез во елитното друштво.

Нови членови на струмичкиот второлигаш од денеска се Петар Иванов, Љупчо Христовски и Костадин Капсаров, кои веднаш ќе се стават на располагање на стручниот штаб.

„Денес, нашата екипа се договори со уште тројца млади таленти. Станува збор за Иванов Петар кој е 2003 годиште и е дефанзивен играч, а ни доаѓа од швајцарскиот клуб Криенс. Христовски (2004) е играч од средината и ни доаѓа од ФК Брера, а исто така од Брера доаѓа и Капсаров кој е 2005 годиште и е крилен играч“, објави ФК Беласица.

За потсетување, струмичани веќе донесоа бројни засилувања за наредната сезона, а на листата се наоѓаат Серафимовски, Петревски,  Дрвошанов, Ахмедов, Митров, Јованов, Горгиовски, Ахтаров, Бејков и Картов.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More