Home » Бектеши: Милошоски ќе се памети по тоа што за него Албанците не требаше да имаат образование

Бектеши: Милошоски ќе се памети по тоа што за него Албанците не требаше да имаат образование

by Журнал.мк

Министерот за економија, Крешник Бектеши, по вчерашниот инцидент во Собранието и физичката пресметка помеѓу претседателот на Комисијата за европски прашања Арбер Адеми и пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и АА, на Фејсбук напиша дека пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски нема придонесено ништо за државата, освен поделба и национализам и по тоа ќе биде запаметен.

„’Политичар’ каков што е Антонио Милошoски, кој ништо, ама баш ништо нема придонесено за оваа држава, освен поделби, национализам и омраза, ниту пак ѝ дал на Македонија нешто вредно што треба да се памети, единствено по што ќе остане запаметен во времето е кога за него Албанците не требаше да имаат образование, уште помалку високо образование.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More