0.8 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Беким Салиу кандидат за градоначалник на Куманово од Алијанса за Албанците

Најчитани вести

Беким Салиу е кандидатот за градоначалник на Куманово за претстојните избори на партијата Алијанса за Албанците.

Неговото, како и името на уште неколку кандидати беа утврдени минатата недела на Централното собраниет кое се одржа во Гостивар.

Централното Собрание одлучи за следните кандидати:

Куманово – Беким Салиу

Арачиново – Наим Синани

Сарај – Ќерим Мамути

Желино – Махир Зибери

Теарце – Назим Таипи

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com