13.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Без струја утре делови од Центар и Бутел

Најчитани вести

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат корисниците од делови од општините Центар и Бутел.

Како што соопшти Центарот за управување со кризи Скопје по известување на ЕВН, во периодот од 08:30-15:00 часот, без електрична енергија ќе бидат корисниците од улица „Оце Николов“ на потегот од општина Центар до улица „Кострурски Херои“ (броеви од 109-121), во општина Центар.

Во периодот од 07:30-14:00 часот, пак без струја ќе останат корисниците од улиците: „Александар Урдаревски“ и „Петар Манџуков“, деловните објекти околу пазарчето Бутел и улица „Бетовенова“ во општина Бутел.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com