30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Без струја утре делови од Аеродром, Центар и Сарај

Најчитани вести

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат дел од општините Аеродром, Центар и Сарај, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Во периодот од 08:30 до 16:00 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците на дел од ул. „Тодор Чангов“ со подулиците, делот после ресторанот Едера, Општина Аеродром.

Во периодот од 08:00 до 12:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од ул. „Ѓорѓи Абаџиев“ и ул. „Кумровец“, Општина Центар.

Во периодот од 12:00 до 14:00 часот без струја ќе останат корисниците од село Љубин, ул. „3“ и околните улици, Општина Сарај.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com