7.8 C
Skopje
Monday, December 6, 2021

Без струја делови од Скопје

Најчитани вести

Делови од Скопје одреден временски период ќе бидат без струја, информира „ЕВН Македонија“.

Од таму појаснуваат дека поради веќе закажани технички зафати, без електрична енергија ќе останат: од 9 до 10 часот сите стопански и нестопански субјекти на булеварот Борис Трајковски, кои се напојуваат од следниве трафостаници: „Градинар Лозар“, „Типо“, „Електроконтакт“, „Дизајн Пинтија“ и „Ник велк“ во општина Кисела Вода.

Потоа, во периодот од 9 до 13.30 часот без струја ќе бидат корисниците од с. Долно Соње, кои гравитираат кон с. Говрлево, општина Сопиште, а во периодот од 10 до 11 часот струја ќе немаат корисниците од зграда бр. 31 на улицата 23 Октомври во општина Аеродром.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com