11.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Без струја делови од Карпош и Сарај

Најчитани вести

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека на 13.5.2022 година (петок) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 9 до 12 часот дел од корисниците од село Букович, Ласкарци и село Паничани (општина Сарај);

– во периодот од 9 до 12 часот дел од корисниците од улицата Џумајска и околината (општина Карпош);

– во периодот од 9 до 13 часот корисниците од село Глуво.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com