17.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Без “ЛАВОТ“ Адеми со Романија!

Најчитани вести

И дефинитивно нашата најдобра репрезентација ќе мора без Аријан Адеми на стартот од квалификациите за пласман на СП во Катар 2022 година. “Лавот“ Адеми, кој е еден од нашите клучни играчи поради ситна повреда ќе мора да го прескокне гостувањето во Букурешт во четврток каде се среќаваме со селекцијата на Романија.

Сепак постојат шанси тој да настапи за Македонија на следните два меча, против Лихтенштајн во Скопје (28.03) и Германија (31.03) во Дуисбург.

Ова да се оствари се чека “виза“ од докторскиот тим на неговиот клуб Динамо Загреб.

Да потсетиме дека за две недели Адеми и Динамо ги чека 1/4 финалето во Лигата на Европа против Виљареал.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести