-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

Без вода утре неколку улици во Чаир

Најчитани вести

Поради водоводен приклучок на улица „Дижонска”, утре од 9:00 часот без вода ќе останат корисниците на дел од улиците „Дижонска” и „Коста Абрашевиќ”, како и Ј.З.У.„Мајка Tереза” (по старо гинекологија Чаир).

Како што информираат од РЦУК Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување на водоводниот приклучок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com