33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Без вода дел од населбата Маџир Маало

Најчитани вести

Поради изведување водоводен приклучок на водоводна мрежа со пречник од ф-2 (цола) на улицата Вардарска бб, прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од дел од населбата Маџир Маало (на потегот од улицата Вардарска до улицата Охридска).

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 8 часот до завршување на активностите. (општина Центар )

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com