Home » Без вода делови од Центар

Без вода делови од Центар

by Журнал.мк

Од ЈП „Водовод и канализација“ известуваaт дека денеска на улицата Даме Груев бб (зграда на „Интекс“) ќе се санира дефект на затворач Ф-80 мм поради што со прекинато водоснабдување ќе останат корисниците на улицата Даме Груев, потегот од улицата Димитрие Чуповски до Полициската станица Беко, и тоа од 8 часот до санирање на дефектот (општина Центар).

Исто така, денеска, поради санирање уличен дефект од ф-2 на улицата Раде Јовчевски-Корчагин бр. 26, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населба Маџир Маало од 9 часот до завршување (општина Центар).

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More