2.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Безвременски стајлинзи на Џулија Робертс се актуелни и денес

Најчитани вести

Актерката Џулија Робертс е една од ретките која не го промени личниот опис, туку со препознатливата насмевка го прифаќа стареењето, додека нејзиниот стил уште од самото нејзино појавување на филмското платно остана беспрекорен.

Деведесеттите како модна декада повторно се актуелни, во прилог ви ги претставуваме петте најдобри стајлинзи на актерката кои ја одбележаа оваа декада.

1. Трегерки

Трендот кој се враќа на големата врата, повеќе не е резервиран само за бремени и молери, туку може да се искомбинира во секојдневното облекување. Добриот пар трегерки и бела маичка е сè што ви е потребно за да постигнете ултимативен летен лежерен стајлинг.

https://www.instagram.com/juliaroberrtsfans/?utm_source=ig_embed&ig_rid=50cb2687-5b54-4672-95ff-204b41e3485d

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести