-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

Беговиќ се сели на голот на Евертон

Најчитани вести

Репрезентативниот голман на БиХ, Асмир Беговиќ (34) се враќа во англиската Премиерлига. Тој денеска ги завршува лекарските прегледи и во следната сезона ќе го чува голот на тимот на Евертон.

Евертон во Ливерпул се сели од Борнмут каде имаше одлична последна сезона, беше прогласен за најдобар голман во Чемпионшип.

Сепак, не успеа својот тим да го внесе во елитното друштво.

Беговиќ ќе му биде резерва на англискиот репрезентативен голман, Џордан Пикфорд.

Беговиќ има одиграно 252 меча во ПЛ, а во клупската кариера зад него се 394 меча.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести