5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Бегалец баран за разбојништво заврши во притвор

Најчитани вести

Полициски службеници од Полициска станица Гази Баба, вчера во 17:30 часот на подрачје на Гази Баба од слобода го лишиле З.С.(50) од село Трубарево, скопско.

„З.С. се барал по судска наредба од Основен кривичен суд Скопје за издржување на изречена мерка притвор, во врска со истрага поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „разбојништво”, казниво по чл.237 ст.4 од Кривичниот законик“, информираат од МВР.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на мерката притвор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com