21.8 C
Skopje
Tuesday, June 15, 2021

Бебе преживеа при уривање на десеткатница во Каиро

Најчитани вести

Спасувачките екипи пронајдоа шестмесечно бебе кое преживеа во падот на десеткатница во Каиро, соопштија египетските власти.

Мајката, таткото и сестрата на детето биле пронајдени мртви. Спасувачките екипи продолжуваат со потрагата по постариот брат на бебето.

Најмалку 25 лица загинаа при уривање на зграда во популарната населба „Каиро“.

Неколку згради се срушија во последните неколку години во Египет, и имаше многу жртви во тие несреќи.

Причините се најчесто дотраеност на зградите или непочитување на урбанистичките прописи

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести