Home » БДС – одбележувањето на геноцидот во Сребреница

БДС – одбележувањето на геноцидот во Сребреница

by Журнал.мк

Претседателот на Собранието на Северна Македонија, г-дин Талат Џафери, ја прими делегација на Бошњачкиот демократски сојуз и Бошњачкиот национален совет на Република Северна Македонија по повод одбележувањето на геноцидот во Сребреница.

Тие разговараа за тажната епоха во историјата на Бошњаците во овој регион, каде што беа изложени на страшни злосторства и страдања, кои секогаш ќе ги паметиме за да не се повторат.

Бошњачкиот демократски сојуз изразува голема благодарност до почитуваниот претседател на Парламентот за неговата хуманост и транспарентност, кој во својот мандат ја воведе комеморацијата на геноцидот во Сребреница во институцијата со која претседава.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More