9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Бајден прими втора доза вакцина против коронавирус

Најчитани вести

Новоизбраниот американски претседател Џозеф Бајден пред камери ја прими втората доза вакцина против коронавирус од производителот Фајзер-Бионтек.

„Мојот прв приоритет е да ја примат вакцината што е можно повеќе луѓе“, рече идниот демократски претседател.

Првата доза на вакцината Бајден ја прими на 21 декември, исто така пред камери, а потоа ги повика граѓаните да се вакцинираат против коронавирусот.

Повеќе од 374.000 луѓе починаа од коронавирус во САД.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести