Home » Бајден и Макрон разговараа за украинската криза

Бајден и Макрон разговараа за украинската криза

by Журнал.мк

Американскиот претседател Џозеф Бајден телефонски разговараше со францускиот претседател Емануел Макрон за украинската криза.

Како што е соопштено денеска од Белата куќа, разговорот бил за неодамнешната посета на Макрон на Русија и на Украина. Двајцата лидери, исто така, разговараа за тековните дипломатски напори и мерките за одвраќање преземени во тесна координација со сојузниците и партнерите, како одговор на „постојаното зголемување на руските сили на границата со Украина“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More