Home » Бастони за интересот од Премиер лигата: Јас сум…

Бастони за интересот од Премиер лигата: Јас сум…

by Журнал.мк

Еден од најдобрите италијански дефанзивци, Алесандро Бастони проговори за својата иднина по победата на неговата Италија над Унгарија во Лигата на нации (2-1).

Бастони ги одигра сите 90 минути во срцето на одбраната на „аѕурите“, а потоа даде краток коментар за интересот од Премиер лигата, поточно од Тотенхем и Манчестер Јунајтед кои според медиумите притискаат за неговиот потпис.

Алесандро е мирен и во моментов размислува само за Интер.

– Јас сум играч на Интер. Имам двегодишен договор со Интер. Клубот ништо ми нема соопштено. Одам на одмор по репрезентацијата, а потоа повторно почнувам со Интер, – порача 23-годишниот стопер кој е „врзан“ со калчолигашот до 30 јуни 2024 година.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More