Home » Барселона ќе испрати понуда од 72 милиони евра до Лидс за Рафиња

Барселона ќе испрати понуда од 72 милиони евра до Лидс за Рафиња

by Журнал.мк

Барселона е подготвена да плати 72 милиони евра за играчот од средниот ред на Лидс, Рафиња Дијаз, вклучувајќи бонуси, објави новинарот Фабрицио Романо на Твитер.

Се очекува Лидс да ја прифати понудата на каталонскиот клуб штом ќе биде официјализирана.

Забележано е дека за 25-годишниот Бразилец, Барселона е најголемиот сон во кариерата.

Рафиња минатата сезона постигна 11 гола и даде три асистенции на 35 натпревари за Лидс во сите натпреварувања.

Договорот на играчот од средниот ред со англискиот клуб е до 30 јуни 2024 година.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More